Victoria: jak toho v Austrálii vidět hodně a najezdit málo

I přes to, že je Austrálie nejmenším kontinentem, vzdálenosti mezi jednotlivými místy jsou často obrovské. Velmi malé osídlení a na většině území zdánlivě monotónní prostředí nekonečné buše a rovinatých plání outbacku pak vzdálenosti ještě umocňují. Taková Austrálie skutečně je vyprahlá rudá pustina, kam až oko dohlédne… To ovšem vůbec neplatí o nejmenším kontinentálním státě Austrálie, o Victorii. Přesto, že je Victorie skutečným drobečkem ve srovnání s pěti zbývajícími státy australského kontinentu, je i tak třikrát větší než Česká republika. Stát je to sice na tomto kontinentě nejmenší, ale přitom nejlidnatější. To by však milovníky samoty nemělo nikterak odradit, jelikož hustota zalidnění je i tak pětkrát nižší než v Čechách a navíc 75% obyvatel této země žije v hlavním městě Melbourne. Takže jakmile toto město opustíte, jste zase zpět ve staré dobré liduprázdné Austrálii.

Co Victoria nenabrala na velikosti, to dohnala na kráse, a tak v této zemi toho můžete vidět a zažít opravdu mnoho. Od dech beroucích strmých vápencových útesů vstupujících do moře ve formaci dvanácti apoštolů, přes eukalyptové pralesy a vyprahlé pustiny, až po hory „tyčící se až nad mraky“. Hory tyčící se až nad mraky zní trochu neuvěřitelně ve státě, kde nejvyšší vrchol nedosahuje ani výšky 2 000 m n.m., ale jak uvidíte v naší přednášce, i to je ve Victorii možné.

Vzhledem k tomu, že na rozdíl od zbytku vyprahlé Austrálie je tento stát také neobvykle „mokrý“, setkáte se zde i s neobvyklým množstvím živočišných druhů tak typických pro Austrálii. A samozřejmě i o zážitky prožité při focení těchto roztomilých chlupáčků se s vámi podělíme.

Další fotografie z naší cesty po Victorii Jižní Austrálii naleznete zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *