Tasmánie je ostrov odlehlý, jak jen je to možné, a snad také díky tomu byl až do 19. století „bílým člověkem“ prakticky nedotčený. Při prvních pokusech o osídlení si tento ostrov vysloužil neoficiální jméno Peklo na zemi. Důvodů k tomu bylo hned několik. Jednak sem byli proti své vůli transportováni trestanci z Anglie, kteří zde byli nuceni tvrdě pracovat v místních neprostupných pralesích.
Vzhledem k náročnosti terénu a drsnému počasí, smrt nebyla nikdy daleko. Tak byly položeny základy této země. Navíc se z místních pralesů ozýval hrůzný jekot, který, podle přesvědčení trestanců, nemohl patřit nikomu jinému, než samotnému ďáblu.
Přičteme-li k tomu konflikty s původním obyvatelstvem Tasmánie (vývojově v podstatě nejpůvodnější rase člověka dnešního typu) a střety se všudypřítomnými zvířaty, která jinde na světě nemají obdoby, název Peklo na zemi rázem získá poměrně jasné obrysy.
Za uplynulých 200 let se naše planeta změnila k nepoznání a změnila se i samotná Tasmánie. Původní obyvatelstvo bylo „bílým člověkem“ nenávratně vyhlazeno. Z nového obyvatelstva, jehož základy tvořili silně provinění trestanci, vznikl nevídaně slušný a spořádaný národ. Z neprostupných pralesů se však stále ozývá hrůzný ďábelský křik. Více o této zemi, která patří k biologicky nejhodnotnějším místům naší planety, vám budeme rádi vyprávět na naší přednášce. Většinu času tradičně věnujeme přírodě a zvířatům ostrova a to jak na zemi, tak pod vodou. Nicméně ani kultura a zvyklosti místních obyvatel nezůstanou stranou.